Boarea: 75 m² Antal rum: 4 varav 3 sovrum
Antal bäddar: 6+1 extrabädd
Beskrivning
Välkommen till vårat gästhus vid Kyls strand! Huset ligger vid havet i en vacker talldunge omgiven av planterade blommor. Full utsikt mot havet och 40 meter till en underbar sandstrand med kritvit sand mot det blåa havsvattnet. Huset är modernt några år gammalt på 75 kvm och är uppdelat på nedervåning samt ett loft på övre våningen. Det är öppen planlösning kök och vardagsrum är integrerade och det är högt i tak upp till nock. Nedre våningen har ett modernt kök och vardagsrum med sköna möbler. Ett modernt helkaklat badrum med duschkabin, där finns också en toppmatad tvättmaskin. Det finns två sovrum ett större med dubbelsäng samt stor garderob samt ett mindre rum med våningssäng och en liten garderob. En liten hall med hatt och skohylla. På loftet finns en dubbelbädd samt TV med fåtöljer. Från vardagsrummet går man ut på en stor terass med utsikt över havet. Man kan se Bornholm vid vackert väder. Uteplatsen är möblerad med matbord och stolar. Det finns också två bekväma solstolar samt ett bord för drinken eller eftermiddagskaffet. Ett solparasoll samt en kolgrill finns också. På framsidan av huset finns en gräsmatta samt gungor för barnen. En liten soffa med stolar och bord.
Huset är välutrustat och allt finns där förutom diskmaskin. Ni måste ta med er egna lakan och handdukar. Städning ingår inte. Ni måste städa huset innan ni lämnar det. Städutrustning finns och huset är lättstädat. Ni får gärna röka utomhus men inomhus är det rökförbud. Husdjur är inte tillåtna. Det finns parkering för en bil på tomten. En allmän parkering finns 200 m från huset. Om ni har elbil finns en laddstation i Borrby. Det är inte tillåtet att ladda bilen från vårat elsystem. Vi har fiberanslutning trådlöst nätverk. Ni får koden när ni kommer.
Det finns mycket att uppleva på Österlen. Om ni spelar golf finns flera golfklubbar i närheten. Vill ni besöka Mandelmans på Djupadahl eller Karl-Fredrik på Ecklaholm är det bara några kilometer. Musik under stjärnorna i Brantevik samt Kiviks marknad i juli. Det finns vingårdar och restauranger loppisar och designbutiker. Gångavstånd till Skillinge fiskeby efter havet mycket vackert. Eller njut bara av det vackra landskapet på Österlen med blommande ängar. Ni kanske bar vill gå ner i varv sitta på altanen , dricka ett glas vin och se och höra havets brus. Uthyrningen är från lördag efter kl 15.00-lördag 11.00 Priset vid högsäsong är 14000 skr/vecka vid lågsäsong 7000/skr
Dusch El ingår Frys Husdjur ej tillåtna Kylskåp Matlagningsmöjligheter Mikrovågsugn Mobiltelefontäckning Rökning förbjuden Separata sovrum Trädgård Tv utan digitalbox Tvättmaskin Utegrill Uteplats med utemöbler Veranda Wc
Omdömen
Det är ingen som har lämnat något omdöme om den här bostaden.
Här kan du betygsätta och lämna kommentarer om du har hyrt den här bostaden tidigare. Det finns endast möjlighet att lämna positiva betyg. Om du känner att bostaden inte har motsvarat det som anges i annonsen kontakta gärna uthyraren eller oss på Stugbo.